VMI-RUBBER-logo-PMS355

VMI je předním světovým dodavatelem strojů a služeb pro výrobce pneumatik a protektorování. Divize produktů VMI CARE se specializuje na automatické robotické systémy s jedinečnou technologií, která je zabudována jak v zařízeních pro zpracování pryže, tak ve strojích pro potravinářské i nepotravinářské účely, jako je např. odvětví netkaných textilií. Divize produktů VMI-AZ dodává kompletní sortiment strojů pro extruzi pryže s vysoce přesným dávkováním pryže.

Se sídlem v Epe jako dceřiná společnost TKH Group NV v obci Haaksbergen, Nizozemí, se VMI postupně vyvinula v prosperující globální organizaci se 700 zaměstnanci zahrnující výrobu, prodej a servis v Evropě, Asii a Americe.

Stroje společnosti VMI mají certifikát ISO 9001 a díky spolupráci v oblasti výzkumu a vývoje, výroby, prodeje a služeb jsou všechny výrobky "šité na míru" individuálním potřebám. Pro další informace o společnosti VMI navštivte jejich domovské stránky www.vmi-group.com.

VMI se specializuje na navrhování a výrobu zařízení, která zpracovávají nevulkanizovanou pryž pro různé aplikace.
 

Tunel typu Batch-offwmi1

HP (High Performance) Batch-off je tunelový typ chladící linky, určené k zpracování pásu z pryžové směsi s maximální šířkou až 1200 mm a propustnosti až 11 tun / hod. Několik typů vozíků a další volitelné vybavení je k dispozici pro splnění všech vašich požadavků. Svou všestranností je ideálním řešením pro výrobu technické gumy, a také v odvětví výroby pneumatik.

Tunel Batch-off pro střední a vysokou propustnost s MHD III paletizací.


 

Cantilever batch-off

wmi2Tento typ chladící linky nabízí široké využití pro Batch-off a chlazení pásů. Srdcem tohoto systému je elektricky řízený chladící tunel s ventilátory a jednostrannně uchycenými příčníky (cantilevered) a smáčecí sekce. Délka chladícího tunelu, tzn. množství nosných příčníků a ventilátorů, závisí na přání zákazníka a na požadovaném použití.

Kombinace mohou být různé, od šesti ventilátorů a jednopásové paletizace až po multifunkční batch-off systém.

Cantilever Batch-off chladící systém s MHD paletizačním systémem a řezačkou konce pásu. Umožňuje stohovat pásy i desky. MHD (Multi High Density) paletizační systém umožňuje stohovat pás s vysokou přesností při velkých rychlostech. Dopravník palet či boxů umožňuje plně automatický chod.

 

Volitelné doplňky pro batch-off zařízení

Batch-off zařízení je možné navrhnout a sestavit přesně podlé přání a potřeb zákazníka s těmito volitelnými doplňky:wmi4

 • Tiskárna Batch-off
 • Řezačka
 • Automatické odebírání teplých a studených vzorků
 • Automatické čištění nosníků pásů gumy
 • Sledovací a vážící systém
 • Paletovací systém, možnost ukládat do boxů

wmi3

Automatický systém pro manipulaci s paletami.

Obrázek vpravo ukazuje zařízení pro automatický odběr studených vzorků integrované v jednotce stohování.

 

Široký výběr stohovací zařízeníwmi5

Na konci tunelu Batch-off  VMI nabízí řadu stohovacích zařízení pro stohování desek, děrovaných desek a pásů:

 • Stohovač typu Pendulum pro nekontrolované skládání desek.
 • RCP stohovač pro velmi přesné ukládání širokých pásů nebo desek při vysokých rychlostech.
 • Patentovaný MHD III stohovač kombinuje širokou škálu možností stohování s vysokou rychlostí stohování
 • Patentovaný MHD 500 stohovač pro Cantilever Batch-off kombinuje širokou škálu možností stohování s vysokou rychlostí stohování
 • WWE 200 stohovač, pro stohování jednoho nebo volitelně dvou pásů s maximální šířkou 200 mm
 • HP stohovač pro kontrolované ukládání pásů či desek na paletu

 

Detail stohovacího zařízení typu Pendulum.

 

Řezací a podávací zařízeníwmi6

Jedinečné vlastnosti pryže dělají z řezání studených gumových desek náročný úkol, který vyžaduje obratné a robustní stroje. Během mnoha let praxe vyvinula VMI řadu obráběcích strojů podle specifických požadavků zákazníků. V závislosti na použití a požadovaném výsledku jsou využívány různé způsoby včetně štípání, stříhání a sekání. Míchačky a podavače byly vyvinuty a jejich kvality prokázány  dlouholetým působením firmy VMI v gumárenském průmyslu.
 

Obrázek vpravo ukazuje podavač směsi Typu 329. S tímto podavačem můžete plnit směsi druhého stupňe míchání přímo do mixeru.

 

 

 

 

Combex pasírovač směsí

- Zubové čerpadlo extrudéru pro aplikace pasírování v míchárnách -

wim7VMI-AZ již mnoho let dodává systémy pro pasírování pryže. Všechny systémy pasírování se skládají z jednošnekového extruderu ve spojení se zubovým čerpadlem a pasírovací hlavy, nebo měniče pasírovacích sít. Během několika posledních let se požadavky trhu změnili a na místo nízkého výkonu vytlačování studených směsí jsou nyní požadavky na vysokou produkci teplých směsí. Aplikace pasírování se přemístila do procesu míchání, kde je pryž plněna do pasírovacího systemu přímo z batch-off, popř. rovnou z válce. Z tohoto důvodu je VMI pasírovací systém připraven podat maximální výkon pro udržení výkonu míchárny. Nejnovějším zařízením VMI-AZ je stroj Combex 150 extruder gear pump system, který nabízí výkon 3,500kg/h při hustotě směsi 1,1g/cm³.

Combex 120 se zubovým čerpadlem 

iCOM® (integrované kontinuální míchání)

wmi8VMI-AZ nabízí vynikající finální míchací proces zahrnující extrudér (jeden šnek konstruovaný pro míchací technologii MCTD) ve spojení se zubovým čerpadlem. Míchání se provádí v extrudéru typu Shark transfermix® a účinnost míchání může být optimalizována za pomoci nastavení rychlosti šneku a variabilní rychlostí dávkování chemikálií. Podavače chemikálií jsou  gravimetrické. VMI-AZ zaručuje všem zákazníkům, že ICOM ® proces (který je k dispozici pro všechny velikosti extrudéru typu Shark ®) výrazně snižuje výrobní náklady ve srovnání s procesem dávkování při míchání a zlepšuje kvalitu (vulkanizační charakteristiky).

Systém iCOM v kombinaci s extrudérem Shark® 150

 

 

 

 

wmi9

Systém iCOM® - VMI pro kontinuální domíchávání.

 

poptat tyto stroje nebo podobné řešení